Багато прихильників дієт і спортивного життя вважають, що зайвий "жир" під час схуднення перетворюється в енергію або ж "спалюється". Британські вчені провели дослідження та довели, що це зовсім не так.
Про це пишуть на Science Alert.
Дослідження науковців показало, що 10 кілограмів "жиру" у людини перетворилося у 8,4 кілограми вуглекислого газу, який виходив з організму під час видиху. Інших 1,6 кг – це вода, яка вийшла з тіла через сечу, сльози, піт та інші тілесні рідини.
"Більшість маси видихається у вигляді вуглекислого газу і йде у повітря", – зазначив фізик Рубен Мірмен, один з авторів дослідження.
Щоб визначити, куди ж зникають зайві кілограми в людини, команда науковців почала рахувати біомолекулярні реакції, які спричиняють втрату ваги.
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу
Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати
Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима
Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
"Ми набираємо вагу, коли надлишки вуглеводів та білків, які ми з'їли, перетворюються на тригліцериди (сполуки, що складаються з вуглецю, водню та кисню) і потім зберігаються в ліпідних краплях всередині жирових клітин", - розповіли науковці.
Вони додали, що для того, щоб "скинути" 10 кг "жиру", треба видихнути 29 кілограмів кисню (і десь "по дорозі" спалити 94 тисячі калорій). Тому можна сміливо сказати, що "легені – первинний екскреторний орган жиру".
Лікар-дієтолог розповіла, як схуднути швидко і без стресу для організму.