Вчені-генетики заявили, що в організмі є механізм, який умовно назвали "вічною молодістю", тобто наявність клітин, які здатні залишатися молодими "вічно". І хоча дослідження проводилися на плодових мушках, втім, спеціалісти переконані, що люди також не виняток.
Про це пише MedicalXpress.
Відомо, що втрата рибосомної ДНК (рДНК), яка кодує компоненти для синтезують білки рибосом, пов'язана з процесом старіння у дріжджів. У РДНК знаходиться безліч копій одних і тих же генів, оскільки клітини мають потребу у великій кількості рибосом. При копіюванні геному, яке відбувається при діленні клітин, трапляються помилки, в результаті чого деякі гени випадають з ДНК.
Втім є нюанс. Наприклад, в організмі комах, яких досліджували, у стовбурових клітинах не відбувається старіння, пов’язане з рДНК. Але з віком і в тварин рибосомні гени поступово "згасають".
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Нехватка рДНК має генетичну особливість, тобто передається від батьків, які мають подібні мутації у стовбурових клітинах органів. До того ж не мало важливим є вік. Чим старший був самець, коли вивів потомство, тим менше копій рДНК отримають нащадки.
Виявилося, що клітини потомства відновлювали кількість рибосомних генів в 10-денному віці. Це самовідновлення, за словами вчених, необхідно для того, щоб стовбурові клітини зберігали свій функціонал зі зміною поколінь. Такий же механізм повинен існувати і у людей, заявляють фахівці.
Дивіться, як уповільнити старіння. "Ранок з 1+1"
Як повідомляв портал "Знай.ua", спеціалісти розповіли, що прискорює процес старіння шкіри. І цей фактор точно вас здивує.