Мабуть, кожен з нас пам'ятає рядки пісні з дитячого фільму: "Скарби всесвіту мерехтять, немов дихають". Красива метафора, що допомагає представити дитячій свідомості, ніби замість зірок по небу розсипані дорогоцінні камені. Дорослій людині така думка вже навряд чи прийде в голову. Однак, останні астрономічні дослідження дають підстави вважати, що чумацький шлях і справді являє собою гігантську скарбницю. Як повідомляють російські ЗМІ, згасаючі білі карлики можуть містити в своїх ядрах значну кількість алмазів.
Галактика Чумацький шлях являє собою велетенське кладовище алмазів. Таку заяву зробили вчені після багатьох років спостережень та вивчення космічного простору. Всесвіт заповнений повноцінними зірками – величезними газовими кулями, які випромінюють світло, коричневими та білими карликами. Останні є вмираючими космічними об'єктами — вони з часом стають тьмяними і зникають з поля зору астрономів.
На думку вчених, в ядрі білого карлика є алмази, адже ця зірка має високу щільність і містить вуглець. Саме ці компоненти є необхідними для утворення алмазу. Частка білих карликів в загальній масі зірок дорівнює десяти відсоткам, виходячи з цього, в Чумацькому шляху досить дорогоцінних каменів, щоб задовольнити потребу людства у них на багато років. За словами експертів, люди зможуть видобувати алмази у Всесвіті через кілька тисяч років. Завдяки своїй міцності даний мінерал широко застосовується в різних галузях.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найбільший алмаз