Розмови про видобуток копалин на інших планетах ведуться давно, однак в останні роки дискусія про юридичні аспекти подібної діяльності розгорілася з новою силою. Авангардна студія НОМ навіть випустила сатиричну кінокартину на тему таких космічних одіссей. У фільмі "Зоряний Ворс" жадібний бюрократ відправляється в міжпланетну експедицію за метеоритами. Але казка стає дійсністю. Як повідомляє видання Статус, Люксембург став першою країною, яка дозволила приватним компаніям видобуток корисних копалин в космосі.
Вчені припускають, що на деяких космічних об'єктах можна відшукати великі запаси металів, зокрема нікелю, заліза, вольфраму і кобальту. Держава стала першою, що дозволила приватним організаціям шукати корисні копалини на інших планетах.
У 2016 році урядом була запущена програма SpaceResources.lu, підтримуюча НДДКР у рамках видобутку корисних копалин в космосі. Це зацікавило Planetary Resources і Deep Space Industries. Ці компанії і раніше просували проекти подібного роду, в Люксембурзі вони побачили шанс втілити свої бажання. Протягом останніх років приватні фірми виявляли інтерес до космічних об'єктів, сподіваючись організувати експедиції для видобування корисних ресурсів. У 2015 році Сполучені Штати прийняли закон під назвою US Commercial Space Launch Competitiveness Act. Він дозволив закласти основи для вивчення космосу приватними особами.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про україський вулкан