Уляна Супрун в. о. міністра охорони здоров'я України дала кілька порад про те, як попередити утворенню каменів у нирках.
На своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун заявила, що причиною сечокам'яної хвороби є кальцій, щавлева, сечова кислота або фосфати, які кристалізуються.
Згодом ці кристали збільшуються і формують камені, які можуть зміститися і просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі. Найкращим захистом від цього є профілактика.
Пийте воду
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Високий рівень утворення каменів у нирках у людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Тому потрібно стежити за своїм харчуванням.
Менше солі
"Чим більше солі ми споживаємо, тим більше кальцію виходить з кісток... Максимально рекомендована добова норма – 5 грамів, а це приблизно 1 чайна ложка. Враховуйте сіль, яку вже додано до готових страв та продуктів", – пише Супрун.
Також потрібно споживати не тільки білок тваринного походження, але і рослинного.
Їжте лимони
"Вода з лимонним соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі. Лимонна кислота не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль з щавлевою кислотою", – повідомила виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я.
Не паліть
Сигарети – одна з основних причин зменшення кровотоку у всьому тілі. Чим менше крові надходить до нирок, тим гірше вони працюють.
Займайтеся спортом
Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, поліпшити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок. Якщо вас турбує сильний або гострий біль в області попереку і є труднощі з сечовипусканням, підвищується температура або виникає нудота, то обов'язково зверніться до лікаря.
Як повідомляв портал "Знай.uа" підвищений артеріальний тиск (гіпертензія), яку називають "хворобою дорослих", може вразити і дитину. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Крім того, вона розвінчала ще кілька міфів про це захворювання. Зокрема, вона спростовує думку про те, що це нібито спадкова хвороба.