Унікальна амазонська природа опинилась на грані зникнення. Про це заявила група вчених в ході дослідження різних територій Амазонської низовини.
Про це повідомляє спеціалізоване видання Nature.
Група науковців із Німеччини, Британії, США, Бразилії та Сінгапуру склала шкалу ймовірності знищення тієї чи іншої території Амазонської низовини.
Вчені прогнозують практично повне знищення (на 80%) зоні, що відноситься до Майдеру – це найповноводніша притока знамениторії річки, на якій збудували дві потужні гідроелектростанції.
На 60-70% може зникнути басейни річок Мараньон та Укаялі.
Рф посилить наступ: які області спробує захопити у 2026 році
Нові правила вилучення житла за борги: продадуть навіть із прописаними дітьми
Пенсія як вирок бідності: чому регулярні перерахунки не покращують життя пенсіонерів
Пенсіонерам дадуть гроші на зиму: як отримати допомогу
Причинами таких невтішних прогнозів вчені називають вирубку лісів, а також зміну русла річок, що зрештою призведе до ерозії грунту та часткового знищення флори й фауни.
Також спеціалісти заявили, що в басейні Амазонки планують звести понад 400 ГЕС, а близько 140 вже будуються у цій зоні.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в анексованому Криму почали бурити скелю під знаменитою пам’яткою культури та архітектури замком "Ластівчине гніздо", якій пророкують знищення, якщо вчасно не украпити скелю.