Вчені NASA знайшли за допомогою супутників величезне підземне "озеро" на заході Антарктиди в районі Мері Берд.

Результати дослідження оприлюднені в Journal of Geophysical Research: Solid Earth.

"Супутникові знімки вказують на наявність потужних і при цьому постійних потоків води, що спускаються з поверхні льодовиків в море Росса, а також пульсуючих викидів води в інших куточках Західної Антарктики. Ми показали, що ця вода може виникати тільки в результаті дії підземного тепла на нижні шари льодовиків ", – розповів дослідник з Центру Гельмгольца Йоханнес Бондза.

На його думку, озеро заповнено магмою. На даний момент, воно є загадкою для вчених. У 2016 році дослідники з'ясували, що однією з причин аномального танення льодовиків на Антарктиді є сильний вітер. Однак, це не повна картина того, що відбувається. Тому що теплі течії і потужні потоки повітря не можуть так сильно впливати на крижану поверхню.

Популярні новини зараз

Українців готують до не кращого сценарію: фахівець пояснив, чи чекати долар по 50 гривень

Колишня Позитива з "Время и Стекло" показала, як доводиться спати на тротуарах: "Люблю життя"

Дзідзьо приділив особливу увагу Пономарьову у його день народження, а Зібров та Цибульська підтримали: "Обіймаю, Саня"

У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов

Показати ще

Відповіддю на питання дослідників стали десятки активних вулканів, розташованих під товщею льоду Антарктиди. Їх виявили в кінці літа. Таким чином, Бондза задумався, як можуть вплинути потоки розпеченої магми на швидкість танення льодовиків. Адже температура при такому процесі повинна досить швидко знижуватися в міру зростання товщини маси льоду, а також тиску біля його підніжжя.


Відео: Антарктида - самий загадковий континент на Землі>


Вчені проаналізували знімки з супутників, з'ясувавши, що навколо айсбергів утворюється величезна кількість талої води. Геологи порівняли дані з комп'ютерними параметрами моделі льодової шапки.

За версією дослідників, плюм (гарячий мантійний потік, що рухається від підстави мантії у ядра Землі незалежно від конвективних течій) піднявся на поверхню близько 50-110 мільйонів років тому. Тоді Антирктика ще не була покрита льодами, до того ж на її поверхні жили динозаври.

"Цілком можливо, що минулі епізоди прискореного танення льодів південної полярної шапки були пов'язані з існуванням цього "озера", – заявили вчені.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з'ясували, що величезна озонова діра над Антарктидою зменшилася майже на 3,5 млн квадратних кілометрів.