Два роки наполегливої дослідницької роботи дозволили представникам спільної японсько-монгольської експедиції заявити про те, що столиця Східно-Тюркського Каганату нарешті виявлена. Про вірність цієї версії може свідчити радіовуглецевий аналіз твариних останків, виявлених на місці поховання головнокомандувача Східної Монголії. Як повідомляє портал EurekAlert, поховання було виявлено біля гори Делгерхаан в 2015 році.
Археологи з Університету Осаки та Інституту історії і археології Монгольської академії наук вивчають руїни унікального пам'ятника, оточеного 14 кам'яними стовпами з тюркськими рунічними написами. Поховальний комплекс Донгоін-Ширеє знаходиться біля гори Делгерхаан в аймаку Сухе-Батор на сході Монголії. Японсько-монгольська археологічна експедиція вивчає його з 2015 року. Кам'яна гробниця в центрі комплексу оточена високими кам'яними стелами з рунічними написами. Радіовуглецевий аналіз фрагментів овечих шкур та кісток коня, взятих з саркофага, дозволив визначити, що гробницю збудували в VIII столітті, в кінці Другого східно-тюркського каганату.
Професору Такаші Осаві вдалося розшифрувати рунічні написи і з'ясувати, що похований обіймав посаду ябгу, "віце-царя", і був головнокомандувачем у Східній Монголії в часи правління Тенгрі Кагана (734-741 рік). Дані свідчать, що цей регіон був центром Східно-Тюркського каганату, місце розташування якого не вдавалося раніше дізнатися з давніх текстів. Цей пам'ятник дозволить вивчити особливості влади на цій території, зовнішню політику каганату і інші важливі аспекти життя давніх кочівників, впевнені археологи.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про таємницю ордену тамплієрів