Вчені відкрили неймовірні факти про людський організм. Ми далеко не все знаємо про самих себе. Як вдалося з'ясувати дослідникам, у нас є ще один важливий нервовий центр, про який ми не здогадувалися. І знаходиться він в районі так званої п’ятої точки.

За словами вчених, цей нервовий центр, який знаходиться у кішківнику, насправді "розумніший", ніж нам може здатися.

Напевне кожному знайомі такі відчуття, як "метелики в животі" або, як кажуть, "під ложечкою засмоктало".

Їх викликає потужний згусток нейронів, розташований уздовж кишечника. Суть відкриття вчених полягає в тому, що нейрони ці пов'язані в єдиний розумовий механізм, і він розумніший, ніж нам здається.

Популярні новини зараз

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

Нік Спенсер, який очолює групу вчених, які зробили відкриття, в супровідній записці заявляє, що ця група нейронів складним чином контролює м'язову структуру кишечника.

Саме зв'язаність і керованість з одного центру дозволяє шлунково-кишковому тракту так ефективно виводити з людини відходи травлення. Ми можемо і стримувати, і форсувати процес, а також дуже точно відчувати те, що відбувається в шлунково-кишковому тракті.

Іншими словами, мозок може контролювати м'язові скорочення кишечника так само філігранно, як, наприклад, мозок піаніста - його пальці.

Вчені продовжать вивчати поведінку нововідкритого мозкового центру, але вже у ссавців.

Найголовніше заяву вчених звучить так: мозок в кишках первинний, так як в процесі еволюції він, найімовірніше, з'явився раніше головного.

Дивіться: Наш мозок зсередини

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", вчені розповіли, чому, не дивлячись на те, що клітини в нашому організмі мають здатність відновлюватися, ми все одно старіємо. Справа у тому, що клітини серця та нервові не відновлюються. Після народження і до кінця життя людини нейрони переважно лише вмирають.