Група вчених у ході новітніх досліджень прийшла до сенсаційного висновку. Виявилося, що люди з більш високим інтелектом володіють меншою кількістю нейронних зв'язків. Це суперечить усім минулим науковим роботам про те, що їх кількість безпосередньо пов'язано з рівнем IQ.
Група вчених з різних країн під керівництвом доктора Эрхана Генча і Крістофера Френца з Рурського університету в Бохумі в ході дослідження використовували спеціальну техніку нейровізуалізації, яка дозволила їм вивчати будову мозку на мікроструктурном рівні.
Разом з колегами з інших країн фахівці Рурського університету змогли провести біопсихологічне дослідження, де проаналізували будову мозку 259 жінок і чоловіків. Його результати опубліковані в виданні Nature Communications.
Ерхан Генч
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Дослідники оцінили ступінь розкиду орієнтації аксонів і проаналізували щільність тканини мозку. Завдяки цим методам вони розрахували приблизну кількість дендридів в корі головного мозку. Дендрити являють собою короткі відростки нервових клітин, які задіяні в міжклітинної комунікації.
Крім цього, кожен з добровольців пройшов тест на IQ. Вчені об'єднали отримані дані і прийшли до приголомшливого висновку. Виявилося, що чим вище IQ, тим менше дендридів у корі головного мозку.
Вчені вирішили перевірити свою теорію і обробили інформацію, зібрану вже в 500 добровольців. Результати другого етапу повністю підтвердили перші висновки і співпали з їх результатом.
Однак залишалося незрозумілим питання, чому ж всі попередні світові дослідження давали протилежний результат.
"Існувала гіпотеза, згідно з якою більш великий мозок містить більше нейронів і, як результат, володіє великою обчислювальною потужністю. Однак інші роботи продемонстрували, що, незважаючи на більшу кількість нейронів — головний мозок більш розумних людей демонструє меншу нейронну активність під час проходження тесту на IQ, ніж мозок людей з середнім або низьким інтелектом. Мозок людини з високим рівнем інтелекту містить відносно небагато нейронних зв'язків, але вони більш ефективні. Таким чином, їм вдається забезпечувати високу ментальну продуктивність при невисокій нейронної активності", - пояснює Ерхан Генч.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в США "розумна" колонка Echo з асистентом Alexa самостійно включилася під час приватної бесіди подружжя, а потім відправила запис колеги чоловіка.