Дослідники довели, що гормон під назвою окситоцин відіграє головну роль у взаєминах собаки і людини.
Як виявилося, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на стосунки матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" - окситоцин.
Дослідження Міхо Нагасава (Miho Nagasawa) з японського Університету Азабу і його колег показало, що окситоцин в кілька разів підвищується в крові при контакті власників собак зі своїми вихованцями, нагадуючи зв'язок матері з дитиною.
Також дослідники довели, що рівень окситоцину в крові залежить і від тривалості "спілкування" людей і собак. Крім того, цей гормон сприяє взаємній прихильності двох видів один до одного.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У дослідженні підкреслюється, що у вовків подібних реакцій не спостерігається, навіть у тих, які виросли і все життя провели в неволі. Таким чином, даний механізм взаємодії є саме результатом еволюції собак і людей за тисячоліття спільного життя.
Крім цих собак, китайські ентузіасти приручили роботизованого чотирилапого пса, який здатний ходити за своїм господарем і навіть тягти його на санях. Також такий пес позбавить власника від зайвого 5 кг вантажу, оскільки зможе самостійно з ним пересуватися, не завдаючи шкоди.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що існування зомбі науково довели, однак це стосується тільки комах.