Учені NASA вважають, що одна з держав порушує Монреальський протокол щодо речовин, які руйнують озоновий шар, і у промислових масштабах займається синтезом трихлорфторметану — речовини, що широко використовується в промисловості. Дослідники з'ясували, що виробництво і застосування речовин, заборонених угодою від 1985 року, з 2012 року зросла на 25%, що сприяє "зношенню" озонового шару та утворення озонових дір.

Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень заявляють, що масштаби виробництва і викидів речовини дозволяють звузити район пошуку ймовірного винуватця глобальної екологічної катастрофи до кількох районів у Південно-Східній Азії, однак більш точний прогноз екологи та кліматологи поки дати не можуть.

Зменшення озонового шару може спровокувати різке зростання захворюваності на планеті, а також провокує зростання середньої температури, посилюючи і без того тяжкі наслідки глобального потепління.

Популярні новини зараз

Затримка виплат: Пенсійний фонд пояснив, що буде з пенсіями та субсидіями за травень

Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи

Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що супутник NASA, що спостерігає за Сонцем, побачив щось неймовірне. Супутник NASA, що спостерігає за Сонцем, побачив черговий корональний отвір. Під корональної дірою знаходиться більш темна область в геліосфері зі збільшеною швидкістю сонячного вітру.

Супутник NASA, що спостерігає за Сонцем, побачив черговий корональний отвір, повідомляється на офіційному сайті агентства. "Корональні отвори – абсолютно нормальне явище – з'являються у вигляді темних областей", - йдеться в повідомленні.

Відео було зняте з використанням ультрафіолетового світла, щоб велику корональну діру було видно на сонячному диску. Під корональною дірою знаходиться більш темна область в геліосфері зі збільшеною швидкістю сонячного вітру. Зменшена яскравість корональних отворів пов'язана з масовим вильотом плазми з цих областей в міжпланетний простір.

Варто зазначити, що подібні явища можуть вплинути і на земне життя. Зокрема, посилення активності сонячного вітру впливає на магнітосферу Землі. Як наслідок, в різних регіонах планети (але обов'язково полярних) виникають північні сяйва.