Міжнародна група вчених з Медичного центру Університету Небраски провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що опіати і антидепресанти значно підвищують ризик переломів кісток, якщо пацієнт хворіє на ревматоїдний артрит - захворювання, при якому уражаються дрібні состави ніг і рук.
Ка повідомляє видання The Hindustan Times, через болі і хронічне запалення хвороби підвищується ризик серцево-судинних захворювань, розладів шлунково-кишкового тракту і психічних захворювань.
У таких випадках люди беруть відразу кілька ліків, що може підвищити ризик переломів, пов'язаних з остеопорозом - захворюванням, що характеризується зниженням маси та щільності кісток. Дослідники проаналізували дані 11049 осіб з ревматоїдним артритом у віці 40 років і старше.
Як працюють антидепресанти
До початку дослідження у добровольців не було переломів, пов'язаних з остеопорозом. Через 5,7 року такі переломи отримали 863 людини. Учасники, які отримали переломи, виявилися старшими. Крім того, ризик переломів у них спочатку був вищий. Імовірність переломів, пов'язаних з остеопорозом, збільшувалася протягом 30 днів після призначення опіоїдних препаратів. Антидепресанти теж підвищували ризик переломів.
Нагадаємо, раніше Інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що медики розповіли, які правила допоможуть організму оговтатися після прийому антибіотиків.