Дослідники оприлюднили обнадійливі результати клінічних випробувань вакцини проти ВІЛ. Вона здатна захистити людину від різних його штамів. Про це повідомляє BBC.

Дослідження проводилося в 2015-2016 роках, а в липні 2017 року вчені розповіли світу про його результати.

Зараз же публікуються його ключові дані на ранній стадії, пояснюють в компанії Johnson & Johnson, чия дочка Janssen Pharmaceutical Companies розробила вакцину.

Наукову статтю, що аналізує результати виконаної роботи, опубліковано в науковому журналі Lancet.

Повідомляється, що вакцина викликала правильну реакцію імунної системи всіх 393 учасників випробувань. Вона також допомогла захистити мавп від вірусу, схожого з ВІЛ.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Тепер необхідно провести подальші випробування і з'ясувати, чи здатна вона захистити від ВІЛ людину.

Варто відзначити, що мир з ВІЛ або СНІДом живе приблизно 37 мільйонів чоловік. Щороку з'являється близько 1,8 мільйона нових випадків.

Незважаючи на те, що лікування ВІЛ з кожним роком стає більш ефективним, до сих пір і вакцина проти цього вірусу, і терапія залишалися лише в мріях медиків і пацієнтів.

Вакцина проти ВІЛ стала справжнім викликом для вчених, почасти тому, що у цього вірусу безліч штамів. Вірус вміє мутувати з метою уникнути атаки імунної системи людини, тому ми не можемо виробити до нього імунітет.

Нова, так звана мозаїчна вакцина складається з білків різних штамів цього вірусу, тому в ідеалі повинна стати універсальним захистом.

Дане дослідження було рандомізованим контрольованим подвійним сліпим дослідженням із застосуванням плацебо, що вважається стандартним методом в медицині. Вчені перевірили різні варіанти вакцини на здорових учасників від 18 до 50 років, не заражених ВІЛ.

У випробування брали участь люди в декількох країнах - США, Руанді, Уганді, ПАР і Таїланді. Кожен проходив курс вакцинації протягом 48 тижнів. Всі види вакцин показали себе ефективними і безпечними для пацієнтів.

У паралельному дослідженні вчені прищеплювали макак-резусів проти вірусу, схожого на ВІЛ, який вражає мавпи. Випробувана вакцина захистила понад дві третини піддослідних мавпи.

Професор Гарвардської медичної школи Ден Барук, який очолював дослідження, обмовляється, що поки рано робити висновок про те, що ця вакцина здатна запобігати зараженню.

"Здатність спровокувати специфічну реакцію імунної системи не означає, що вакцина обов'язково захистить людину від інфікування ВІЛ", - пояснює він.

Однак результати останнього дослідження обнадіюють, і вчені вже планують випробувати вакцину на 2600 жінок на півдні Африки.

Відзначимо, що це не перша вакцина проти ВІЛ, яку тестують на людях. Наприклад, одна з попередніх вже була випробувана в Таїланді і показала зниження рівня заражень майже на третину, але цього виявилося недостатньо для її широкого застосування.

Доктор Майкл Брейді, медичний директор Terrence Higgins Trust, зауважив, що поспішати з висновками не варто, хоча надія все ще продовжує жити серед пацієнтів і наукових співробітників.

Він додав, що на даний момент існують такі ефективні способи профілактики заражень, як контрацепція і антиретровірусна терапія, яка запобігає передачі інфекції.

Портал "Знай.uа" повідомляв, дослідники з США знайшли спосіб наочно і яскраво, а головне точно показати процес того, як вірус ВІЛ вбиває клітини організму. В цьому їм допомогли не тільки власні великі знання в цій області, але і технічні досягнення, завдяки яким вони зробили анімацію, а відео в вільному доступі розмістили в Інтернеті.