Молекулярні біологи з Лондонського коледжу виявили загадкову генетичну мутацію, яка зводить больові відчуття немає, що дозволяє власникові цієї рідкісної аномалії переносити фізичний дискомфорт. Ідентифікований вченими варіант гена майже гарантує своєму носієві відсутність болю, навіть при серйозних травмах.
“Одна з обстежених сімей успадковує рідкісну точкову мутацію вже як мінімум три покоління. Мутація в гені ZFHX2 забезпечує їм те, що вони відчувають невелику біль або навіть не страждають від болю після опіків або переломів – такі люди навіть не завжди розуміють, що постраждали. Наприклад, 52-річна Летиція зламала плече під час спуску на лижах, але продовжувала кататися на лижах до кінця дня", – описують свої спостереження вчені.
Це порушення відомо як вроджена нечутливість до болю, але фенотип цієї сім'ї настільки примітний, що дослідники після цього назвали цілий підтип розлади "синдром Марсилі". Це "благословення" також може бути прокляттям, оскільки нездатність точно визначати біль, може означати ігнорування серйозних травм, які можуть вимагати невідкладної медичної допомоги.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"По правді кажучи, ми іноді відчуваємо біль, тобто маємо сприйняття болю, але це триває всього кілька секунд", – розповів один з членів роду Марсилі.
Хоча поки не зовсім ясно, як саме працює мутація, команда припускає, що вона порушує процеси регуляції ZFHX інших генів, пов'язаних з передачею больових імпульсів. Мутація також зачіпає здатність визначати екстремальні температури.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив про 5 речей, що викликають сильну залежність.