Причина 1: міцні кістки і зуби. Один з найважливіших макроелементів для життєдіяльності організму — кальцій. Він бере участь в процесі згортання крові, впливає на скорочення м'язів, регулює секрецію гормонів і нейромедіаторів. Але головна його місія — здоров'я кісток і зубів.

Причина 2: сильний імунітет. Для правильного засвоєння кальцію організму потрібен вітамін D. Він підвищує всмоктування кальцію клітинами шлунка на 30-40%, а також допомагає в його засвоєнні нирках. Але на цьому корисні функції вітаміну D не закінчуються. Він бере участь в синтезі деяких гормонів і клітин. Так, вітамін D впливає на область кісткового мозку, яка виробляє моноцити — клітини, які зміцнюють імунітет.

Причина 3: поліпшення настрою. Отже, вітамін D бере участь у виробленні деяких гормонів. Зокрема, серотоніну. Це гормон щастя. Він безпосередньо впливає на настрій, апетит і сон. Перебої у виробленні серотоніну призводять до відчуття втоми і навіть депресій. Можливо, тому від склянки молока з печивом стає так тепло і затишно.

Популярні новини зараз

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Показати ще

Причина 4: профілактика раку. За деякими даними, вітамін D може грати роль у зростанні клітин, що запобігають злоякісні новоутворення товстого кишечника. Дослідники також пов'язують це з нестачею природного сонячного світла. Ще є думка, що кальцій і лактоза, що містяться в молочних продуктах, можуть запобігти рак яєчників у жінок.

Причина 5: зміцнення серця і судин. Більше, ніж кальцію, в молоці тільки калію: 146 мг на 100 мл Крім того, що калій підтримує кислотно-лужну рівновагу крові і водний баланс організму, бере участь в передачі нервових імпульсів і необхідний для синтезу білка, він ще грає важливу роль в розширенні судин та зниження артеріального тиску.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив про 5 поширених помилок при покупці нової техніки.