Фахівці космічного агентства NASA за допомогою апарату "Юнона" відзняли гігантських масштабів шторм, який почався на поверхні найбільшої планети в Сонячній системі – Юпітера.

Автоматичній станції вдалося наблизитися настільки, щоб зробити кадр величезної червоної плями, яка, як припускають вчені, і може бути ураганом.

Шторм на Юпітері (фото: NASA)

Фото шторму складається з трьох окремих знімків, що дозволило поліпшити передачу кольору. "Юнона" зафіксувала незвичайне і масштабна подія на планеті на відстані від 25 до 49 тисяч кілометрів.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Характеристики урагану

Цікаво, що величезна червона пляма (ураган) досягає в ширину 15 тисяч кілометрів. Вона спостерігається землянами досить давно - з 1830 року.

Жахливо небезпечною вважається і сила вітру всередині урагану - вітру там рухаються зі швидкістю понад 400 кілометрів на годину, а перепад температур в теплих і холодних точках Великої червоної плями перевищує кілька сотень градусів.

Дивіться: найбільший шторм в Сонячній системі

Як повідомляв портал "Знай.ua", завдяки дослідницькому зонду "Кассіні" і наземного телескопа ALMA фахівці NASA виявили на Титані молекули, завдяки яким на найбільшому супутнику Сатурна потенційно могла б сформуватися життя. При цьому, як стверджують фахівці, подібні організми докорінно відрізнялися б від земних. Титан у багатьох відношеннях схожий на Землю. Це єдине, крім Землі, космічне тіло в Сонячній системі, на поверхні якого течуть річки і йдуть дощі.