Вчені побоюються, що смертельна хвороба, яка перетворює оленів в "зомбі", може поширитися на людей.
Хронічна хвороба вражає (ХПБ) - це неврологічний розлад, порівнянне з коров'ячим сказом, яке призводить до поступового погіршення стану оленів, лосів і козуль, які, буквально, сходять з розуму", і в кінцевому підсумку голодують до смерті. Хвороба, що перетворює тварин в подобу зомбі, поширюється з допомогою зв'язаних білків, які називаються пріонами, які впливають на конкретні види. Однак вони можуть поширюватися і на інших.
Стан "зомбі" вперше спостерігалося у оленів у Форт-Коллінз, штат Колорадо, в 1967 році, а також було помічено в Південній Кореї і Норвегії.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Немає даних про зараження людини, однак недавнє дослідження канадського уряду викликало побоювання, що це можливо.
Дослідники на чолі з Канадським агентством з перевірки харчових продуктів виявили, що макаки можуть заразитися небезпечною хворобою, поїдаючи зараженого оленя. В документі "Health Products and Food Branch of Health Canada", озаглавленому "Потенційні ризики для здоров'я людини від хронічної хвороби вражає", йдеться: "Незважаючи на те, що великий нагляд в Канаді та інших країнах не надав прямих доказів того, що "ХПБ" інфікована людей, не можна виключати того, що хвороба може бути передана людям".
Чиновники в Колорадо попросили мисливців протестувати кожного оленя, якого вони вбили на "ХПБ", щоб уникнути вживання в їжу м'яса, яке може бути заражене. Є дані про те, що "ХПБ" може передаватися від тварини до тварини через слину, сечу і фекалії, але інкубаційний період може тривати від 16 до 36 місяців. Тому мисливці можуть вважати, що тварини здорові.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що візажист стала зомбі.