Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про різке зростання стійкості мікробів до антибіотиків. Про це повідомляє PolitekA.

Стало відомо, що вже в найближчому майбутньому це загрожує появою нових і поверненням старих невиліковних інфекцій, до яких людство встигло звикнути і вважає їх безпечними.

Як говориться в звіті ВООЗ: "Доповідь, заснована на епідеміологічному нагляді в країнах з низьким і високим рівнем доходів, викликала шок навіть у бувалих фахівців. Рівень стійкості ряду інфекцій до антимікробних препаратів експерти назвали “вкрай високим”. По ряду позицій він доходить до 72%. Однак уже є випадки, коли стійкість досягла позначки в 100% ".

Крім того, вчені ВООЗ з'ясували, що вже з'явилися збудники хвороб, на які не діє жоден існуючий препарат.

Популярні новини зараз

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Як приклад називається бактерія клебсієлла (Klebsiella pneumoniae), від якої нещодавно померла американка. Як з'ясувалося, насправді смертей від цієї бактерії може бути більше, але статистика їх не враховує.

Збільшений рівень резистентності до антибіотиків спостерігається і у такої поширеної бактерії, як синьогнійна паличка (Pseudomonas aeruginosa).

Ще в 2014 році на Міжнародному економічному форумі в Давосі були оприлюднені результати дослідження, згідно з яким при поточній швидкості росту антимікробної резистентності до 2050 року від інфекцій, викликаних стійкими мікроорганізмами, щорічно будуть гинути 10 мільйонів чоловік. Це більше, ніж від раку.

Також у ВООЗ є плани прискорити розробку нових різновидів антибіотиків, проте це надзвичайно складний і витратний процес, який може не встигнути за загрозою повернення невиліковних інфекцій.

Крім того, нещодавно група американських мікробіологів змогла розібратися, чому бактерії отримують стійкість до антибіотиків: це відбувається в процесі генетичної трансформації, коли клітина поглинає вільні ланцюжки ДНК із зовнішнього середовища і вбудовує їх у власний геном.

Наприклад, в Китаї почастішали випадки зараження стійкою до дії антибіотиків гонореєю, яка не піддається лікуванню традиційною комбінацією цефтриаксона і азитроміцину.

Нагадаємо, "зношення" організму - не найстрашніше для людини. Міжнародна група вчених заявила, що люди старіють і вмирають з-за серйозних поганих змін, які пов'язані з процесом переробки клітинами власних компонентів (аутофагія).

Як повідомляв Знай.ua, вчені встановили, що тривале навантаження на ноги за швидкий термін може призвести до сутулості.

Також Знай.ua писав про те, що недавні дослідження вказують на те, що люди стають все більш залежними від своїх смартфонів, існує навіть назва самого страху залишитися без мобільного телефону - номофобія.