Британські геофізики встановили причину вимирання динозаврів. Згідно їх теорії загибель стародавніх ящерів прийшла з неба. Гігантський метеорит, що впав в районі мексиканської затоки, підняв в атмосферу сотні мільярдів тон сірки. Це призвело до значного зниження температури протягом наступних кількох років. Динозаври і більшість інших живих істот, що населяли планету в ті часи, не змогли впоратися з похолоданням, передають російські ЗМІ.
Кліматична катастрофа сталася після космічного бомбардування Землі 66 мільйонів років тому. Згідно з наявними даними, тоді загинуло три чверті всіх видів рослин і тварин, серед яких були і динозаври. В газовому шарі планети виявилося більше 300 мільярдів тонн сірки, що повинно було знизити температуру на всій Землі нижче нуля протягом декількох років.
Більше місяця було витрачено на те, щоб отримати зразки гірських порід із дна стародавнього ударного кратера в мексиканській затоці. За ним дослідники планували розібратися, як планета реагувала на поштовх космічного об'єкта, що рухається з великою швидкістю. Згідно з проведеним аналізом, астероїд міг наблизитися до поверхні з північного сходу, впавши в те, що 66 мільйонів років тому було дрібним морем, опустившись під кутом приблизно в 60 градусів. Шириною небесний камінь був приблизно в 12 кілометрів. Швидкість руху – 18 кілометрів за секунду. Це дало йому можливість при падінні створити величезну яму, випаривши тисячі мільярдів тонн порід. Там були у великій кількості сірковмісні мінерали, накшталт гіпсу і ангідриту, а також карбонатів, які дають вуглекислий газ.
Така кількість мінералів, що потрапили в атмосферу Землі, призвела до похолодання клімату на 26 градусів за Цельсієм. Глобальне похолодання зайняло період від 3 до 16 років. Вчені відзначають, що це далеко не єдине і не найбільше масове вимирання на планеті Земля. Ряд фахівців переконані, що в даний момент проходить вже дев'яте масове вимирання видів, яке прийнято називати голоценовим і пов'язувати з результатами людської діяльності.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дивну знахідку археологів