У березні 2018 року помер останній самець північного білого носорога в Судані. Вчені збираються клонувати представників цього підвиду, використовуючи заморожені зразки тканин.



На сьогоднішній день північні білі носороги вважаються практично вимерлим підвидом – в живих залишилися дві самки. З-за того, що останній самець цього підвиду помер у березні цього року, природне розмноження неможливо, але біологи сподіваються, що північних білих носорогів вдасться «воскресити» з допомогою клонування. З цією метою збираються використовувати заморожені зразки тканин, зібрані за останні 30 років.

З наявних зразків отримали 12 ліній фібробластів, зараз вони зберігаються до кріокамері. В майбутньому їх можна використовувати для клонування носорогів, але поки міжнародна група фахівців вивчає структуру популяції вимираючого підвиду, порівнюючи його з аналогічним підвидом південних білих носорогів. Раніше північні і південні білі носороги були єдиним видом, а роздяглися тільки 80 тис. років тому.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Нагадуємо, що вчені назвали перелік тварин, які перебувають у зоні ризику. Найбільша у світі амфібія незабаром може просто зникнути. Цілком ймовірно, що зараз в дикій природі цих тварин залишилося лише кілька особин.
Дослідження, які тривали чотири роки, показали, що китайська велетенська саламандра (довжиною 115-165 см і вагою 25-30 кг), майже зникла з природного середовища існування.

У той же час мільйони цих тварин живуть на приватних фермах, які продають їх ресторанам як делікатес.

"Знай.uа" також нагадує, що в російському Ростові під колеса авто ледь не потрапило безглазое коротколапое істота. Незвичайний зовнішній вигляд химерного тваринного відбив у людей бажання взяти його на руки і перенести в більш безпечне місце.

В результаті жителі Ростова-на-Дону воліли створити «живий» коридор, який допоміг «чупакабру» переправитися через дорогу.