Коли ти виснажував себе дієтами та годинами проводив у спортзалі заради бажаної фігури, так хочеться надовго зберегти такий вигляд. Однак реалії говорять часто про протилежне. Скинуті важкими зусиллями кілограми повертаються назад з ефектом бумеранга.

Дієтологи пояснили, чому наш організм так швидко повертає втрачене.

Фахівці вивчили апетит і рівень гормону греліну, що відповідає за відчуття голоду, у 34 пацієнтів, які брали участь у комплексній 2-річною програмою по зниженню ваги, пише Рhysiology.

Наприкінці програми учасники дійсно втрачали від 5 до 11 кілограмів. І лише двоє з них могли похвалитися такими ж результатами і через тривалий проміжок часу. Інші є швидко втрачали форму.

І це при тому, що з кожним з тих, що худнуть працював психолог і дієтолог. Виявляється, коли людина втрачає вагу, вивільняється більшу кількість греліну, і це змушує нас відчувати себе голодними. Також вчені з'ясували, що, на жаль, рівень греліну не зменшується з часом - у учасників дослідження він залишався стабільно високим протягом двох років.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

Навіть, коли тіло стало меншим в об’ємі, організм все одно намагається отримати колишнє кількість енергії, хоча в цьому вже немає реальної потреби.

"Ожиріння - це щоденна боротьба з самим собою на все життя. Ми повинні перестати розглядати її як короткострокову хворобу. Потрібно надавати пацієнтам підтримку та допомогу не лише під час активної фази схуднення, але і в подальшому", - підкреслюють медики.

Дивіться, коли дієта може вас убити

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені знайшли у пиві "ліки" від серйозних хвороб, у тому числі й ожиріння.