Іноді звичайні протизастудні препарати безсилі проти недуги, і тоді доводиться вживати антибіотики. Безумовно, допомагають вони добре, ось тільки наслідки після них бувають найрізноманітніші і майже ніколи позитивні. Безліч вчених довело, що антибіотики дуже погано позначаються на тканинах печінки і порушують роботу кишечника, оскільки вбивають не тільки поганих, але і корисних бактерій.



Всі ми знаємо, що фундамент для хорошого імунітету - здорова мікрофлора. Що ж робити, коли її робота як раз-таки залишає бажати кращого?




Медики вважають, що особливий режим харчування під час прийому антибіотиків попередить будь-які неприємні наслідки. В першу чергу вони рекомендують вживати пробіотики як в капсулах, так і готувати закваски. Для кращого ефекту важливо приймати пробіотики за декілька годин після антибіотиків, а також продовжити їх прийом після завершення курсу.

Популярні новини зараз

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Показати ще


Лікарі також рекомендують включити в раціон ферментовані продукти, такі як натуральний йогурт, сир, квашена капуста, кімчхи. В ході досліджень вчені виявили, що такі продукти не дають розвиватися ентеробактеріям, відповідальним за хвороби кишечника.



Не менш важливо в період лікування вживати їжу, багату на клітковину. Вона прискорює процес проходження їжі через органи травлення і водночас сприяє очищенню організму. За словами дієтологів, людині достатньо 25 грам клітковини на день. Її можна знайти в таких продуктах, як цільнозерновий хліб, крупи, горіхи, боби, ягоди, брокколі, банани, насіння і багатьох інших.



По завершенню курсу лікування антибіотиками медики радять допомогти організму очиститися за допомогою антиоксидантів. Наприклад, всього 100 г червоного вина містять достатню кількість поліфенолів, здатних захистити клітини від руйнування і збільшити кількість біфідобактерій. Не поступаються червоному вину какао, зелений чай, журавлина, чорница та гранат.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як швидко вилікувати герпес.