Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не перший раз. Різні фахівці запропонували вже масу шляхів по очищенню орбіти Землі від непотрібного мотлоху.
1. ВПС США відстежує космічне сміття.
Принаймні, це стосується про об’єктів, що перевищують кілька сантиметрів у діаметрі. На поточний момент це близько 20 000 об’єктів більше 10 сантиметрів і 500 000 об’єктів до 10 сантиметрів. Враховуючи їх швидкість, навіть засохла крапля фарби може завдати пошкодження корпусу корабля або серйозно поранити космонавта.
2. Сміття можна спалити в атмосфері.
Такі заходи скоро почнуть реалізовувати, як тільки з’явиться технологія для транспортування його туди і запуску контрольованої траєкторії. Це особливо важливо для великих об’єктів.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
3. У 2014 році МКС тричі переміщали з-за космічного сміття.
Зважаючи на те, що на кожне переміщення потрібно кілька днів. Якщо ж на це не вистачає часу, то космонавти перечікують зіткнення з космічним сміттям в укритті.
4. Космічний сміття – загроза для штучних супутників.
Якщо він вріжеться в супутник, то або повністю виведе його з ладу, або серйозно зашкодить. На Землі із-за цього можуть бути проблеми зі супутниковим зв’язком, GPS і так далі.
5. ЕКС розробляє робота для захисту космонавтів.
Близько двох років йде проектування спеціального робота від Європейського космічного агентства. Він буде виходити у відкритий космос замість людей, таким чином позбавляючи їх від ризику бути вбитим шматком сміття.
6. Супутники CubeSat – теж сміття.
Вони дешеві і невеликі, тому у 2000-х роках масово запускалися на орбіту. Але ці кубічні супутники, по суті, являють собою ще один різновид космічного сміття з-за своєї некерованості. Поки що це одні з найбільш небезпечних об’єктів на орбіті Землі.
7. Кожне зіткнення збільшує загрозу.
Теорія «каскадного ефекту» говорить про те, що кожне зіткнення супутника з космічним сміттям створює нові шматки сміття і збільшує загрозу зіткнень у 100 разів. Однак, в реальності зіткнення відбувалися вкрай рідко.
8. Проект SpaceFence допомагає відслідковувати сміття.
Це система радарів, яка фіксує навіть шматочки розміром до 10 сантиметрів. Саме завдяки цій системі людство встигає переміщати МКС і супутники вчасно.
9. Прибирання сміття коштує дуже дорого.
Розробок у цьому напрямку багато, але кожна пов’язана з колосальними витратами. Не важливо, буде це гарпун, лазер або щось ще. Проте, це проблема, яку необхідно вирішувати якомога швидше вибравши найбільш ефективний спосіб боротьби з нею.
10. Космічне сміття може замкнути нас на Землі.
У якийсь момент космічні польоти стануть неможливі із-за сміття на орбіті. І він наближається з кожним днем. Тому всі космічні агентства нині особливу увагу приділяють пошуку оптимального рішення в найкоротші терміни.