Астрономи зі США та Німеччини вивчили спіральну газову систему з галактичного скупчення Персея, яка є одним з найбільших об'єктів у Всесвіті. Як виявилося, що вона містить в собі вихор розмірами в два мільйони світлових років. Дивним є той факт, що вік "холодного урагану" оцінюється в п'ять мільярдів років, тобто, він старше, ніж Сонячна система.
Спостереження допомогли встановити, що вихор на 50 мільйонів градусів Кельвіна холодніше, ніж навколишній простір. По мірі віддалення від центру галактичного скупчення, де знаходиться галактика з активним ядром NGC 1275, фронт розпався на дві частини, але залишився виразним.
На думку астрономів, його розмиття в присутності хвиль стиснення і розширення та турбулентності перешкоджають сильні магнітні поля. Відзначається, що вихор був сформований в результаті зіткнення кластера Персея з іншим, меншим, кластером.
Нагадаємо, що американські уфологи відзначають, що існує велика ймовірність того, що людство побачать інопланетян в 2033 році.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Теоретик змови і автор YouTube Conspiracy Depot, який назвав лише своє ім'я - Грехем, розповів, що прибульці вже тривалий час мешкають на МКС, що доводять недавні кадри, коли групу НЛО було помічено недалеко від космічної станції.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що завдяки рідкісного космічного явища космічний телескоп "Хаббл" зумів зафіксувати найбільш віддалену окрему зірку за всю історію спостережень.
Вперше ми бачимо індивідуальну нормальну зірку – наднову, що гамма-сплеск, а єдину стабільну зірку на відстані в дев'ять мільярдів світлових років. Ці лінзи – дивні космічні телескопи", – розповів один з авторів дослідження, професор астрономії університету в Берклі Олексій Філіпенко.