Майже сто років тому вчені висунули припущення, що блискавка здатна виступати в ролі природного прискорювача частинок. Досі ця версія не виходила з розряду гіпотез. Однак фізику з Кіотського університету Теруакі Еното вдалося провести дослідження підтверджує правоту теорії природного прискорювача. Як повідомляє портал Файна Ідея, характерний спалах, завдяки якому ми всі знаємо блискавку, не єдиний ефект зіткнення електронів з молекулами атмосферного газу.
При зіткненні хмар електрони переміщаються між хмарами і поверхнею Землі або між двома хмарами, при цьому вони переміщаються не через порожній простір. По шляху вони зіштовхуються з молекулами атмосферного газу. Всі ці зіткнення газ нагрівають до стану, що називається плазмою. Частина цього світіння, люди можуть бачити як характерну яскравий спалах блискавки. Але деякі викиди відбуваються на невидимих неозброєним оком частотах, включаючи рентгенівські і гамма-промені.
Результати Эното показують, що ці промені невидимої енергії — особливо гамма-промені — збуджують атмосферний азот і кисень в атмосфері, вибиваючи нейтрони з молекул, з якими стикаються гамма-промені. Іншими словами, процес призводить до ядерного поділу. Тепер все стає справді цікаво. Ядра азоту з 14 нейтронами стабільні. Але заберіть один з цих нейтронів, і ви залишитеся з N-13, нестабільним радіоактивним ізотопом. Те ж відноситься і до изотопу кисню O-15. Незабаром всі ці молекули N-13 і O-15 розпадаються. Кожен з нестабільних ізотопів запускає додатковий нейтрино і позитрон. Нейтрино майже не виявляється, але позитрони, або анти-електрони, стикаються в атмосфері з електронами. І коли матерія і антиматерія зустрічаються, вони знищуються у спалаху енергії.
Раніше портал "Знай.ua" наводив найпоширеніши міфи про блискавку