Група австралійських вчених з університету Сіднея здійснила перетворення світлових хвиль в звукові і змогла записати дані на мікрочіп. Конвертація призводить до уповільнення збереженої інформації. Це робить роботу з нею в фотонних ланцюгах легше, повідомляє Futurism.
Передавати інформацію з супутників на Землю з допомогою світла дуже зручно. Однак системам телекомунікації важко її приймати і обробляти. Тут не обійтися без конвертації світлових хвиль у звукові. Після такої обробки інформація знову у вигляді світлових хвиль піде по ланцюгу. Для цих цілей на базі Центру лазерної фізики і був розроблений спеціальний чіп. «Інформація на нашому чіпі в акустичній формі переміщається на п'ять порядків повільніше, ніж в оптичній, — каже Біргіт Стіллер з університету Сіднея. — Це як різниця між громом і блискавкою».
Традиційні електронні пристрої, що використовуються в телекомунікаційних та оптоволоконних мережах, уразливі до перешкод, перегріваються і споживають занадто багато енергії. Впровадження світлових і звукових хвиль для передачі інформації на фотонном мікрочіпі усуває ці проблеми — фотони несприйнятливі до електромагнітних перешкод, і в фотонних ланцюгах немає електронного опору, який виробляє тепло. Крім того, збільшується загальна пропускна здатність, і дані можуть рухатися зі швидкістю світла.
Комп'ютерні системи будуть продовжувати поліпшуватися, проте вони дуже сильно нагріваються. Успішний розвиток фотонних чіпів вже привернув увагу таких корпорацій, як IBM і Intel.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про технологію, яка дозволить оперувати предметами силою думки