Лише з початком російської збройної агресії Україна почала використовувати свій військовий потенціал на повну силу. Саме завдяки нашим розробкам з'явились ракети нового типу.
Про це повідомляє "Обозреватель".
Вперше зовнішній вигляд крилатої ракети "Нептун" продемонстрували широкому загалу ще на виставці "Зброя та безпека-2015" в Києві. Але побачити її в справі вдалося лише через два з гаком роки, коли в мережі з'явилося відео пробного запуску цієї ракети.
Правда на верху постаралися не піднімати завісу секретності, не ставши вказувати назви новинки. Однак провідні експерти з ВПК зійшлися на думці, що візуально вона схожа на радянську ракету Х-35. А відомо, що саме її наші фахівці обрали як основу для проектування "Нептун".
Зрозуміло, що інформація про розробку проекту тримається в суворому секреті, проте за два роки дещо в ЗМІ все ж просочилося.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
По-перше, відомо що "Нептун" випробовували мінімум двічі - навесні 2016 і влітку 2017 років. По-друге, нещодавно секретар РНБО Олександр Турчинов окремо підкреслив, що ракета повністю складається з українських запчастин, тому ми не будемо залежати від іноземних партнерів, що теж величезний плюс.
"Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту - 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина - осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватися в якості протирадіолокаційної ракети. Ракета здатна забезпечити дальність стрільби по морській цілі в 280 км. Якщо сильно постаратися, то і до Москви дістане", - написав у Facebook директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.
При деяких розкладах, в зоні ураження може опинитися навіть Москва, а однією з фішок "Грома" повинна стати здатність ракет міняти свою траєкторію прямо по ходу польоту, прориваючи навіть потужні системи протиповітряної оборони.
За даними розробника КБ "Південне", виготовлення ОТРК "Грім" почалося в серпні 2016 року. До кінця 2016 року повинні були відбутися практичні стрільби, проте інформації про них тоді так і не з'явилося. Багато експертів сходяться на думці, що запуск розробки в серійне виробництво трапиться не раніше ніж через рік-півтора.
Ракетний комплекс "Вільха" можна назвати однією з головних візитних карток української "оборонки". У всякому разі, саме про цю новинку відомо більше, ніж про інших. Вперше про проект широкому загалу розповів президент України Петро Порошенко в січні 2016 року. У березні того ж року пройшли перші випробування.
Менше ніж за два роки українським зброярам вдалося просунутися дуже далеко. Не хочеться забігати наперед, але в кінці грудня в ЗМІ з'явилася інформація про початок фінальних випробувань "Вільхи". Тоді провели перший з чотирьох пусків. Якщо все пройде добре, то вже в 2018 році цей ракетний комплекс надійде на озброєння.
Незважаючи на те, що випробування висвітлюються досить широко, технічні характеристики новинки намагаються тримати в секреті. Втім, відомо, що цей комплекс теж відповідає одному з головних принципів нової оборонної стратегії України - відсутності іноземних комплектуючих, а вражати цілі він зможе на відстані не менше 100 кілометрів.
Крім того, з "Вільхи" можна буде знищувати як наземні, так і морські об'єкти. Останній момент є особливо актуальним, адже від ударів з моря Україна захищена поки ще дуже слабо. І хоча роботи по переродження ВМС йдуть повним ходом, але займе цей процес ще не один рік.
Судячи з наданої інфомації, вже у найближчі рік-два українська армія може отримати потужні високоефективні ракети, які будуть трощити противника на величезній відстані. З таким ракетним щитом Україна зможе вгамувати агресора.