Дані зонда Cassini вказали на присутність складних органічних сполук в океані води, який ховається під крижаною корою супутника Сатурна - Енцелади.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Підлідний океан Енцелада викидає потужні гейзери води, і її захололі частки вдалося зібрати зонду Cassini незадовго до загибелі в минулому році. Тепер вчені розглянули ці дані і виявили, що в складі частинок є складні і великі органічні молекули. Про свою сенсаційну знахідку вони повідомляють в статті.


Океан, в свою чергу, стимулював міркування про те, що в ньому цілком можливе життя - принаймні в формі простих організмів, що нагадують земні мікроби-метаногени. У складі гейзерів виявили молекулярний водень і вуглекислий газ, а також прості (до 50 атомних одиниць маси) органічні молекули. Всі ці речовини в принципі можуть бути пов'язані з протікають в океані Енцелада біологічними процесами.


З відстрочкою можна попрощатися: кого "Оберіг" відправляє у чорний список
Гороскоп на сьогодні, 27 квітня: неділя несподіванок, емоційних гойдалок і кармічних уроків
ТЦК по новому шукатимуть ухилянтів: де вручать повістку
Кому не уникнути візиту до ТЦК: одна помилка може все зірвати
Однак присутність складних органічних молекул говорить про те, що умови для раннього життя, як ми уявляємо її сьогодні, на Енцеладі, мабуть, є. Втім, остаточних відповідей у нас як і раніше немає: в кінці кінців, на метеоритах теж знаходять вельми складні сполуки вуглецю, але активного життя на них немає і бути не може.
Проліт Кассіні крізь струмінь гейзера Енцелада