Думки про вічність і нескінченність всесвіту насилу даються людям. І це не дивно, адже у своєму життєвому досвіді ми завжди стикаємося з речами і явищами, обмеженими в часі і просторі. І якщо питання про виникнення всесвіту залишається поки що чисто світоглядним питанням, то виникнення сонячної системи вже може бути предметом конкретних наукових дискусій. Так, дослідники з Університету Чикаго заявили про те, що Сонячна система могла формуватися завдяки впливу зоряного вітру, який виходив від гігантської померлої зірки, повідомляє сайт Новини Ю.
На думку дослідників, Сонячна система могла сформуватися із залишків зірки Волфа-Рає. Маса подібних зірок у 40-50 разів перевершує сонячну, вони набагато гарячіше за інші зірки і в них міститься велика кількість елементів. Коли така зірка починає скидати свої зовнішні оболонки, вони потрапляють в космічний простір за допомогою зоряного вітру і утворюють щільні бульбашки.
На думку дослідників, подібні бульбашки ідеально підходять для формування нових зірок, оскільки таким чином пил і газ "потрапляють у пастку" і конденсуються, утворюючи світила. Вчені припускають, що приблизно 1 – 16% всіх схожих на Сонце зірок були сформовані в подібних умовах. Цей механізм пояснює достаток алюмінію-26 і дефіцит заліза-60. Зірка Вольфа-Райе випускала велику кількість алюмінію, який потрапляє в зерна пилу і мігрує до кордону бульбашки. Зрештою, частина оболонки останньої сколлапсувала, утворивши протозірку і газопиловий диск навколо неї. Сама гігантська зірка, зрештою вибухнула, утворивши наднову, або стиснулася в чорну діру.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тріщіни на Солнці