Групі астрономів з Римського університету Тор Вергата вдалося довести, що чумацький шлях мав активне ядро. Це утворення припинило своє існування кілька мільярдів років тому. Інтенсивне випромінювання цієї системи було смертоносним для багатоклітинних організмів нашій галактиці. А сильний зоряний вітер буквально зривав атмосфери цих планет. Як повідомляє журнал Фокус, астрономи назвали цей об'єкт "Стрільцем А".
Стрілець А — радіоджерело, розташоване в центрі Чумацького Шляху, імовірно складається з надмасивної чорної діри, фрагментів наднової і іонізованих газопильових хмар. На думку вчених, Стрілець А близько восьми мільярдів років тому був активним галактичним ядром (AGN), що випромінює рентгенівські промені і глибокий ультрафіолет протягом десятків або сотень мільйонів років.
Вчені оцінили вплив AGN на потенційно населені планети в галактиці. Промені глибокого ультрафіолету повинні "здирати" атмосфери на об'єктах, які знаходяться в достатній близькості від центру Чумацького Шляху. Навіть якщо радіація була сильно ослаблена газом і пилом, що оточують ядро галактики, то всі планети земного типу, що перебували Стрільця А ближче ніж на тисячу парсек (3,2 тисячі світлових років), повністю позбулися своїх газових оболонок до кінця фази активності ядра.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про колонізацію Марсу жінками-мутантами