Безліч чинників, які склалися у вдалий для людства сценарій для появи життя на Землі, можуть також миттєво знищити все живе на нашій планеті. При будь-якому розвитку подій, Земля колись виявиться непридатною для життя, на це може піти мільйони років, але астрофізики попереджають, що апокаліпсис може наступити в будь-який момент.

Одним з перших може стати той момент, коли ядро планети охолоне. Зараз Земля оточена магнітним полем, яке захищає нас від сонячного вітру. Поле створюється за рахунок обертання планети, з-за чого рідка оболонка (зовнішнє ядро) рухається навколо внутрішнього ядра – твердої металевої серцевини.

Таким чином утворився гігантський магнітний генератор планети. Якщо ядро охолоне, Земля втратить магнітосферу, з-за чого земну атмосферу розвіє сонячним вітром по всьому космосу. В таких умовах нічого живого на нашій планеті не залишиться.

Другим загрозливим фактором вчені називають розширення Сонця. Зараз воно знаходиться в середині свого життєвого шляху, але це не буде тривати вічно. Після того як у сонячному ядрі закінчиться кисень, зірка почне переробляти гелій. Через підвищення температури Сонце розшириться і стане притягувати Землю до своєї орбіти. Все живе може просто випаруватися, Земля згорить від непомірних температур.

Популярні новини зараз

Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть

І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися

На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива

Індія і Китай поставили путіну ультиматум щодо України: "Він це інтерпретував по-своєму"

Показати ще

Чималу небезпеку несуть також планети-мандрівники і астероїди. Ймовірність зіткнення цих космічних об'єктів із Землею дуже висока. Зближення нашої планети з чорною дірою теж не несе нічого доброго. Хоча вчені недалеко просунулися у вивченні чорних дір, вони впевнені, що зустріч з ними загрожує загибеллю всього живого.

Величезну небезпеку являють собою також космічні гамма-випромінювання. Їх сплески є одними з найбільш потужних явищ у Всесвіті. Один короткий сплеск може містити більше енергії, ніж Сонце виробить за все своє життя. Такий потік може одним махом знищити озоновий шар Землі, що стане згубним для всього живого.

Дивіться, якою може бути загибель Землі

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв про 7 найстрашніших пророкувань Хокінга щодо Судного дня.