Близько трьох років тому в результаті виверження підводного вулкана у Тихому океані з-під води виник маленький вулканічний острів, його вже заселили птахи і навіть покрили рослини. Острів виник на території королівства Тонга в Полінезії і природно зацікавив вчених.
Це всього лише один з трьох нових островів, що виникли в океанах за останні 150 років і проіснували більше трьох місяців. Довжина його – 1,8 кілометра, ширина – 1,2 кілометра.
Неофіційна місцева назва Хунга-Тонга Хунга-Хаапаї (Hunga Tonga-Hunga Ha‘apai), за назвою маленького острівця, який лежить поруч, з яким новий острів виявився з'єднаний смужкою суші. У цього острова є всі тенденції проіснувати досить довго, можливо навіть кілька десятиліть.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Коли в жовтні 2018 року на нього висадилися дослідники команди Goddard Space Flight Center від NASA, з'ясувалося, що острів не тільки вже заселений птахами і порос рослинами, але виявився весь покритий незвичайною коричневою і дуже липкою багнюкою.
Зазвичай такі вулканічні острови не являють собою нічого крім як нагромадження голих каменів і застиглої лави. Цей острівець дійсно виділяється з ряду подібних.
Дослідник Ден Слайбек у своєму блозі написав, що насіння рослин на острів очевидно занесли птиці, але як сюди потрапила коричнева глиноподобна багнюка, яка рясно покриває все довкола, поки що так і залишається загадкою. Як і те, з яких речовин вона складається.
"На знімках з супутника ми бачили, що острів світло-коричневого кольору, на місці виявилося, що це насправді багнюка кольору глинистого розчину. Це речовина дуже липка і я дійсно збитий з пантелику, звідки воно взялося на острові, тому що це не попіл або лава від вулкана".
Дослідники зібрали зразки бруду та інших порід для подальшого мінерального аналізу.
В 2019 році команда має намір повернутися сюди для подальшого вивчення острова.
Як повідомляв портал "Знай.uа", глобальне потепління вже змінило кліматичні зони, і це тільки початок.
Також "Знай.uа" писав, мляві ландшафти озера Натрон на півночі Танзанії, на кордоні з Кенією, нагадують сюрреалістичні інопланетні пейзажі, їх не можна назвати колоритними.