Багато хто з нас ледве уявляють собі ранок без чашки ароматної кави. Ми п'ємо його на зустрічах і на роботі, іноді навіть перед сном. Капучино, латте, рістретто — різноманітність напоїв незлічити.
І дійсно в помірних дозах кофеїн, що міститься в напої, позитивно впливає на центральну нервову систему: підвищує настрій, покращує фізичну і розумову активність, запобігає розвитку онкологічних захворювань і знімає головний біль.
Ось п'ять вірних ознак, що вам слід подзав'язати з кавою:
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
1. Прискорене серцебиття
Якщо після чергової чашки улюбленого напою у вас посилився серцебиття, а слідом за ним виникла головний біль — це вірна ознака того, що краще утриматися від кави або й зовсім припинити його пити.
2. Постійна спрага
Кава володіє діуретичними властивостями, а, простіше кажучи, сечогінним ефектом. Звідси і постійне бажання сходити в туалет. Внаслідок чого організм зневоднюється. У такому випадку лікарі рекомендують пити більше води і скоротити споживання кави до 1-2 чашок в день.
3. Вічне відчуття втоми
Підбадьорливий ефект кави — одна з головних причин, чому ми віддаємо перевагу цього напою. Проте все добре в міру. Після 4-5 чашок ви і не помітите, як почнете клювати носом і відчуєте раптову втому.
4. Проблеми з шлунково-кишковим трактом
Утримайтеся від вживання кави на голодний шлунок. Містяться в напої катехол і кофеїн провокують вироблення соляної кислоти, а тут недалеко до виразки, печії і гастриту.
5. Підвищена дратівливість
Надмірне вживання кави може викликати сильну тривогу, дратівливість, спалахи гніву і паніки, а також негативно позначиться на режимі сну. Всьому виною кофеїн, який провокує посилене вироблення гормонів стресу: кортизолу та адреналіну.
Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що кофеїн здатний призводити до тимчасової втрати слуху.
Як повідомляв портал "Знай.uа", американські вчені прийшли до висновку, що вживання кофеиновых напоїв може підвищити ризик викидня.
"Знай.uа" описав 7 простих способів, як проснутья без кофеїну.