Приватні пенсійні фонди не гарантують збереження пенсійних накопичень громадян. Про це заявив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, ключовим питанням при запровадженні накопичувального рівня пенсійного забезпечення є можливість збереження вкладів та їх примноження. На думку експерта, забезпечити це може лише державний пенсійний фонд, а не приватні фонд, які пропонуються відповідно до зареєстрованих в парламенті законопроєктів щодо пенсійної реформи.
«Другий рівень пенсійного забезпечення, накопичувальна система є обов’язковою (як пропонується законопроектом №2683 – ред.). Тобто, інакше кажучи, ви зобов’язані будете платити кошти в цей накопичувальний фонд. По суті, це буде для вас податком. Так от, ці податки мають збиратися в державний накопичувальний фонд, а не приватні, як написано це (в законопроектах, - ред.)», - сказав Пендзин.
Він наголосив, що пенсійні внески мають бути захищені від знецінення, щоб люди, які вийдуть на пенсію через кілька десятків років, не втратили свої пенсійні заощадження.
«Уявимо собі, що в 1996 році, тоді коли була запроваджена українська національна валюта гривня, за 1 долар тоді давали 1,4 гривні. Сьогодні за 1 долар дають 28 гривень. Уявимо собі, що в 1996 році ви вклали свою умовну гривню в накопичувальний фонд пенсійний. До якого на сьогоднішній момент ви ще доступитися не можете, тому що ви до цього доступитеся через 35 років. Пройшло з того моменту не 35 років, з того моменту пройшло хіба трохи більше 24 років. Тобто, ви ще доступитися до своєї гривні не можете, але вона вже у вас знецінилася в 28 разів», - пояснив Пендзин.
Гороскоп на неделю 25 ноября - 1 декабря для всех знаков Зодиака: Львов обманут, Овны потратят силы, а Водолеи должны слушать себя
Индексация пенсий в 2025 году будет не для всех: кто окажется за бортом повышений
Надеются все, но почувствуют немногие: чего ждать от индексации пенсий в 2025 году
Приятная неожиданность: в Украине начали снижаться цены на некоторые овощи
«Оце є найбільш, на мій погляд, яскравий приклад, що може чекати і накопичувальну систему в Україні (законопроект №2683 – ред.) за умови запровадження, припустимо, сьогодні», - підсумував експерт.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано два законпроєкти щодо пенсійної реформи – депутатський «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» (реєстр. №2683) та урядовий «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи» (реєстр.№4408), кожен з яких передбачає додаткові витрати для бізнесу.
Раніше народний депутат України Муса Магомедов заявив, що в рамках пенсійної реформи можна приймати лише ті рішення, які не збільшують податкове навантаження на роботодавців, інакше така реформа поховає бізнес.
У свою чергу економіст Сергій Блінов наголосив, що при впровадженні накопичувальної системи пенсійного забезпечення необхідно забезпечити механізм гарантування державою збереження пенсійних внесків громадян. І цей механізм має бути максимально чітко прописаний у законодавстві.