Кабінет Міністрів повинен прийти до ринкових механізмів формування тарифів на електричну енергію для побутових споживачів.
Про це в ефірі телеканалу «Україна24» заявила координатор житлово-комунальних та енергетичних програм «Опори» Тетяна Бойко.
«Очевидно, що для населення потрібно піднімати тарифи. І чим скоріше це буде зроблено, тим краще, хоча я розумію, що це дуже болючий крок», - зазначила експерт.
За її словами, наразі існує величезний розрив між тарифами для бізнесу і населення.
«Тобто нічого не береться нізвідки. Якщо існує якась діра, то хтось повинне її закрити – чи державний бюджет, чи бізнес», - додала експерт.
Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 г. Вони складають 0,9 грн /кВт.год на перші 100 кВт.год і 1,68 грн / кВт.год на інший обсяг місячного споживання, що в більш як чотири рази менше ніж середній тариф в Європі.
Банкоматы "Привата" безнаказанно воруют деньги украинцев: как работает "схема"
Сколько придется платить за электроэнергию с 1 марта: тариф не для всех будет одинаковым
Украинцам будут платить двойные пенсии: чьи кошельки станут вдвое толще
Доплаты за стаж в 2025 году: кто из пенсионеров попал в "списки" на повышение
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриває витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.
Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.
Ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства та Європейська комісія. Експерти зазначили, що від рішення по тарифах залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ.