30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми (World Day against Trafficking in Persons), який був проголошений Генасамблеєю ООН в резолюції A/RES/68/192 в 2013 році.

Торгівля людьми: жахливі факти

Торгівля людьми – серйозний злочин і грубе порушення прав людини. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми. Сьогодні ця проблема залишається гострою. Ця злочинна діяльність, втративши легальну основу, перейшла в тіньову злочинну сферу.

Згідно зі статистикою Міжнародної організації праці, у всьому світі жертвами примусової праці є 21 мільйон чоловік. Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають найменш захищені категорії людей: жінки і діти.

Найбільше поширення використання примусової праці отримує на Близькому Сході і в Африці. Часто в цих регіонах в рабстві виявляються вихідці з Європи та держав пострадянського простору. Нестабільність політичної ситуації на Близькому Сході також сприяє тому, що саме тут захоплення заручників, полон або викрадення стають нормою життя, а контроль над ситуацією здійснювати вкрай складно.

Ще до проголошення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Генеральною Асамблеєю ООН був вироблений особливий план дій із викорінення цього зла. Цей план розрахований на об'єднання зусиль усього світу по виявленню та боротьбі з рабством і работоргівлею, а також передбачає надання допомоги постраждалим від перебування в рабстві.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Особлива увага приділяється реабілітації жінок і дітей, які стали жертвами сексуальної експлуатації, а також людей, які постраждали від страшної практики насильницького вилучення органів.

Для цих цілей був створений Цільовий Фонд, куди роблять внески держави, розуміють всю гостроту проблеми і готові брати активну участь у реалізації Глобального плану ООН по боротьбі з торгівлею людьми.

Щорічне послання Генерального Секретаря ООН 30 липня звернене до усього світу із закликом боротьби з рабством і торгівлею людьми. У різних країнах проходять семінари і конференції, тематика яких присвячена проблемі примусової праці і работоргівлю.

Нагадаємо, що у Вроцлаві була виявлена полька, яка допомагала українцям знайти роботу на будівництвах, після чого відбирала у них паспорти.

Як повідомляв портал Знай.uа, спадкоємиця алкогольної компанії seagram's використовувала сімейний бізнес, щоб купити острів, а згодом справа дійшла до фінансування сексуального культу, який перетворився на справжнє рабство.

Також портал Знай.uа писав, що Росія потрапила в топ-10 країн із найбільшою кількістю людей у "сучасне рабство".