Незважаючи на те, що ажіотаж навколо ВІЛ в ЗМІ сильно подутих останнім часом, число людей, що живуть з цим захворюванням, у всьому світі невгамовно зростає. Експерти все ще намагаються знайти ліки від вірусу і нагадують про заходи безпеки. Передає Clutch.

Інформативний спосіб захисту

Така міра профілактики полягає у поширенні інформації про методи захисту, починаючи з підліткового віку, 13-14 років. Саме цей вік фахівці вважають оптимальним для початку розмов про серйозність хвороби.

Доконтактный метод профілактики

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Такий метод профілактики має назву PrEP, до нього ставляться не токсичні таблетки від ВІЛ-інфекції, які потрібно приймати щодня. Коли організм піддається атаці вірусу — ризик інфікування дорівнює нулю. PrEP не підходить для тих, у кого немає активного статевого життя, тобто захищеного сексі рідше двох разів в місяць.

Презервативи

Найбільш простий і доступний метод профілактики. Вірус не може проникнути через презерватив, тому людям з цим захворюванням можна займатися захищеним сексом. Вчені озвучили нові дані показників ефективності презервативів. На сьогоднішній день засоби контрацепції можуть убезпечити в 90% випадків, в 10% залишається на розрив презерватива і на повторне використання. Останній варіант, на жаль, часто використовується в країнах третього світу.

Що робити, якщо презерватив порвався

• Перший етап. Фахівці попереджають, що в разі розриву презерватива потрібно звернутися в найближчий СНІД-центр і здати аналіз на ВІЛ протягом 24-48 годин.

• Другий етап — повний курс антиретровірусної терапії на місяць, так званої постконтактної профілактики.

• Третій етап. Через місяць здати аналіз на ВІЛ-інфекцію, подивитися результат.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа", мікоплазмоз — інфекція, яка передається статевим шляхом і проходить практично безсимптомно. Поки вона малоисследованна, але лікарі переживають про те, що вона може стати новою інфекцією, якій не страшні антибіотики.

Британська асоціація сексуального здоров'я та ВІЛ оприлюднила нові рекомендації для лікарів і пацієнтів про те, як визначити і лікувати