У неділю, 5 серпня, за народним календарем відзначається свято Трохим Безсонник. Також це дата пам'яті святого Трофима і ще 14-ти мучеників, які стали жертвами гонінь на християн в кінці III – початку IV століть.

Трохим Безсонник: головні заборони

В цей день майже завжди суха погода, тому наші предки намагалися щогодини з користю для справи проводити. У народі Трохима прозвали Безсонником тому, що в розпалі була пора робочих жнив. Не можна було спати до обіду, адже робота не чекає і потрібно встигнути якомога більше. «Довго спати — добра не бачити», — говорили люди.

Також серед народу ходили і інші приказки на ту ж тему: «В жнива одна турбота — не стояла б робота»; «Жати — не дрімати»; «Хорошому господарю день малий»; «Йде робота — спати хочеться».

При цьому діти вирушали на Трохима в ліс за калиною і малиною. Тому цей день називався Калинники-малинники. «З малиннику лики не великі, та солодкі ягоди. А з калинника лик надереш, так ягід до рота не візьмеш», - знали наші предки.

Відзначається, що калину слов'яни особливо любили, адже вона є добрим медоносом, а по-друге, звичайно, у неї унікальні цілющі властивості. У народній медицині настої з кори калини застосовували при нервових захворюваннях, судомах, а також як кровоспинний засіб.

Популярні новини зараз

ПФУ встановить надбавки пенсіонерам: скільки доплачуватимуть щомісяця

Кому з українців можуть перерахувати пенсію: названо категорію та причини

Вистачить на гречку на хліб: пенсіонерам оформлять 570 грн надбавки

Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні

Показати ще

Крім того, ягоди використовували при шлункових захворюваннях, авітамінозі; це гарний загальнозміцнюючий і сечогінний засіб. Настоєм квітів ще лікували шкірні захворювання. Більш того, сік цієї ягоди володіє желирующими властивостями; господині цим користувалися і додавали калину в яблучне повидло або пюре, варили з нього мармелад і пастилу.

Але більше всього на Київській Русі любили малину. І це не дивно, тому що вона смачна, солодка і дуже корисна, адже містить у собі безліч корисних речовин. Про хімічний склад ягід слов'яни, звичайно, не знали, але активно використовували її як потогінний і антисептичний засіб при застудах. Малину наші предки використовували в самому різному вигляді: свіжу, варення, джемах, в компотах. Ще з цієї ягоди виходить смачне вино.

Нагадаємо, що 4-го серпня церква вшановує пам'ять Марії Магдалини.

Як повідомляв портал Знай.uа, Міжнародний день пива – щорічне неофіційне свято любителів і виробників цього напою, який святкується у першу п'ятницю серпня.

Також портал Знай.uа писав, що 4 серпня в Україні святкують День поліції.