За прогнозами синоптиків, зима в Україні добігає кінця. Морози протримаються ще тиждень-другий, а ось вдень температура вже досягне 10 градусів тепла. Однак такий температурний "плюс-мінус" може негативно позначитися на самопочутті, особливо метеозалежних і людей, які страждають від серцево-судинних захворювань. Про це повідомляє "Обозреватель", посилаючись на заяву терапевта Наталії Гордієнко і кардіолога Вікторії Форосенко.
Згідно з інформацією, причина полягає в тому, що організм не встигає перебудовуватися під погодні та атмосферні зміни. Так, наприклад, судини не розширюються вчасно – скаче тиск, болить і паморочиться голова.
Підвищена вологість, характерна для міжсезоння, може стати причиною утрудненого дихання і почастішання серцебиття.
Краще вжити заходи, які допоможуть запобігти нездужання:
Уникайте переїдання
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
У міжсезоння не можна перевантажувати травну систему. Через перепади температур і вологість повітря процес кровообігу і без того порушено, а якщо при цьому переїдати, ситуація погіршиться.
Приймайте контрастний душ
Вранці, приймаючи душ, протягом 3-5 хвилин чергуйте холодний і гарячий потік води (по 3-5 секунд відповідно).
"Ця процедура тренує організм швидко перебудовуватися під зміни зовнішніх умов, – розповідає кардіолог. – При цьому вона покращує циркуляцію крові, а отже і живлення всіх органів і тканин".
Відкоригуйте прийом ліків
Якщо ви приймаєте які-небудь ліки (при діабеті, алергії, астмі, гіпертонії тощо), в міжсезоння варто звернутися до лікаря для коригування схеми лікування.
Форосенко зазначає, що при змінах (тим більш частих) температури навколишнього середовища, відбуваються скачки тиску і змінюється густина крові. Тому ефект від прийому деяких ліків також може змінюватися.
Їжте більше фруктів і овочів
Оскільки температурні зміни змушують організм постійно боротися за свій добробут, він витрачає величезну кількість поживних речовин і вітамінів.
Їх запас стрімко зменшується, і це теж може позначитися на самопочутті.
Терапевт рекомендує, щоб уникнути дефіциту, додати в свій раціон більше свіжих плодів. Нехай на вулиці весна, у них все одно залишилися необхідні для вашого хорошого самопочуття компоненти.
Нагадаємо, синоптики прогнозують, що в річках підніметься рівень води. Відомо, що особливу увагу рятувальники приділять Одеській області, де загроза залишається на високому рівні.
Дивіться сюжет про стихію
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", страшний циклон відправиться у відпустку.