Найсміливіші на Антонія виходили на перехрестя, щоб вартувати вихор. Якщо раптом він з'являвся, то в нього встромляли ніж. Головною умовою було тримати голову півня в руці. Так люди допитували вихор якою буде зима. Але і без цього обряду примудрялися передбачати погоду. Якщо дули сильні вітри, та ще й з вихорами, то зима буде сніжною і морозною. По цьому дню також визначали і погоду в жовтні. Боялися і того, що піде дощ, адже він може затягнутися на кілька днів.

Якщо в цей день народжувався хлопчик, то про нього говорили, що він з вітром в голові. А про дівчинку - «Не дівка - вогонь!». Малося на увазі, що у неї такий же крутий норов, як буря. Навіть якщо день був зовсім тихим, вважалося, що на вигляд чоловік тихий, але вихори в ньому все одно крутяться.

У цей день не можна було прибирати і витирати пил, замітати і виносити сміття. Вважалося, що якщо робити це, то і гаманець подібно дому стане порожнім і чистим. Але якщо прибратися терміново потрібно було, то закривали двері і вікна, їх потрібно було перехрестити і сказати: «Батюшка Антон, мій будинок не турбуй, спокій мій чіпай»

Крім того, на Антонія в садах і в лісі було багато малини. А в цей день вона була особливо солодкою. Її збирали всією сім'єю, готували з неї різні солодощі, компоти та варення, і використовували як ліки.

Популярні новини зараз

Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше

Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт

Показати ще