Нове молекулярно-біологічне дослідження температури мозку дало деякі цікаві результати щодо статі та віку його добровільних учасників.
Відповідний пост розмістили на порталі «DailyStar»
Вчені виявили, що жіночий мозок приблизно на 0,4° C тепліше, ніж чоловічий, а це означає, що у них більше шансів перевищити 40°C.
Дослідження було проведено лабораторією молекулярної біології ради медичних досліджень в Кембриджі і показує, що різниця, ймовірно, викликана менструальним циклом.
Більшість жінок були проскановані в фазі після овуляції, при цьому різниця між температурою їх мозку і температурою у жінок, які брали участь в дослідженні, які перебували у фазі до овуляції, також була приблизно на 0,4° C вище.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
40 добровольців у віці від 20 до 40 років були проскановані вранці, вдень і ввечері в один і той же день в Королівському лазареті Единбурга, результати дослідження опубліковані в журналі Brain.
Дослідники виявили, що середня температура була вищою, ніж вважалося раніше, і становила 38,5° C, але глибші структури мозку зазвичай піднімалися вище 40° C, а найвища температура становила 40,9° C.
Мозок зазвичай охолоджується вночі і нагрівається вдень.
І хоча такі високі температури можуть розцінюватися як лихоманка в інших частинах тіла — в роті, наприклад, зазвичай температура нижче 37° C — в головному мозку це може бути ознакою того, що орган функціонує нормально.
Вчені також відзначили, що з віком температура підвищується, особливо в глибоких відділах мозку, де середнє підвищення склало 0,6° C.
Це призвело до припущення, що здатність мозку до охолодження погіршується, коли ми старіємо.
Доктор Джон О'ніл, керівник групи в Кембриджському університеті, сказав: "Для мене найдивовижнішим відкриттям нашого дослідження є те, що мозок здорової людини може досягати температури, яка була б діагностована як лихоманка в будь-якій іншій частині тіла. Такі високі температури вимірювалися у людей з черепно-мозковими травмами в минулому, але передбачалося, що це результат травми. Є вагомі підстави вважати, що ці щоденні коливання пов'язані з довгостроковим здоров'ям мозку — ми сподіваємося дослідити це далі".
Нагадавши, у мережі показали ілюзію, яку бачить тільки 1% людей.