Багато людей досі обожнюють фільми, зняті в СРСР. Їх переглядають десятки, а іноді і сотні раз, деякі з них стали традиційними для різних свят. Розглянемо 15 кінострічок, які досі користуються величезною популярністю в Україні.
1. “Іван Васильович змінює професію”. Легендарна радянська комедія Леоніда Гайдая про винахідника Шуріка, який спорудив машину часу, але випадково відправив сусіда Буншу і злодія Жоржа Милославського в 16 століття. В наш час прийшов сам Іван Грозний. До речі, в цьому ж пункті можна відзначити і всі інші фільми Гайдая про Шурика, такі як “Операція S”, “Кавказька полонянка” і т. д.

Радянські школярі, фото YouTube


2. “Діамантова рука”. І знову Леонід Гайдай, але цього разу з фільмом про контрабандистів. Головну роль зіграв великий Юрій Нікулін, якого за сюжетом переплутали з іншою людиною, і загипсовали руку золотими прикрасами і діамантами.
3. “Джентльмени Удачі”. Завідувач дитсадком Євген Іванович стає випадковим учасником спецоперації міліції з пошуку золотого шолома. З-за його практично стовідсоткової подібності з ватажком, його впроваджують в банду і доручають вивідати, де захована реліквія.
4. “Любов і Голуби”. Любитель голубів Василь Кузякин поїхав у відпустку, де закрутив роман з іншою жінкою. Про це він повідомив дружині і рідним у листі. Однак через деякий час Василю все набридло і захотілося повернутися додому. Чи пробачить дружина зраду?
5. “Москва сльозам не вірить”. Фільм про трьох подруг з провінції, кожна з яких приїхала в Москву зі своєю метою. Кожна отримала те, чого заслуговувала, проте дружба збереглася навіть через 20 років.
6. “Службовий роман”. Картина про самотнього батька двох дітей Новосельцеве, який намагається закрутити роман з начальницею Калугіної, щоб отримати підвищення. Однак потім їх відносини переросли у справжній службовий роман.
7. “Дівчата”. У звичайний Ліспромгосп приїжджає новенька дівчина Тося, і влаштовується кухарем. Однак вона ігнорує “першого красеня селища” Ковригіна. І він укладає суперечка, що зможе закохати дівчину в себе через 7 днів.
8. “У бій йдуть одні старики”. В авіаційний полк прибувають нові льотчики, і бажають потрапити під командування Героя СРСР капітана Титаренка. Проте зробити це непросто, адже щоб служити в його команді, потрібно володіти музичними талантами.
9. “Місце зустрічі змінити не можна”. Колишній фронтовик Шарапов після війни влаштовується в московський кримінальний розшук, і потрапляє під командуванням легендарного сищика Жеглова. І тут він знайомиться з усіма особливостями і специфікою роботи в органах.
10. “... А зорі тут тихі”. Молодого старшину Васкова направляють командувати загоном дівчат-зенітниць. І йому доведеться вирушити з ними на спецоперацію, щоб знищити диверсантів.
11. “Біле сонце пустелі”. Після громадянської війни головному герою потрібно повернутися додому, через пустелю в Середній Азії. Однак йому не щастить, і доводиться залишитися, щоб охороняти гарем місцевого бандита.
12. “Бережися автомобіля”. Юрій Дєточкін – радянський Робін Гуд. Викрадає автомобілі у багатих, незаконно нажили статки, а виручені гроші віддає в дитячі будинки. Слідчий зможе зустрітися з ним лише на сцені театру самодіяльності.
13. “12 стільців”. Легендарна картина по шедевру Ільфа і Петрова про Великого Комбінатора Остапа Бендера, і невезучем Іпполіті Матвійовича Воробьянинове, який шукає скарби, заховані в одному з 12 стільців.
14. “Ласкаво просимо або стороннім вхід заборонено”. Піонера, який порушив дисципліну, відправляють додому з літнього табору. Однак йому соромно показатися на очі бабусі, і він залишається в таборі, не потрапляючи нікому на очі.
15. “Неймовірні пригоди італійців у Росії”. Бабуся головної героїні – Ольги, перед смертю в італійській лікарні, розповіла їй про скарби, заховані під левом. Однак про цю таємницю почули дуже багато. І всі, хто знав про секреті, направляються в СРСР, щоб знайти скарби.