Як відомо, Вербна неділя є одним з найважливіших християнських свят, з яким пов'язано багато давніх традицій, звичаїв і заборон. Про це повідомив Styler.
В Україні Вербну неділю або Вхід Господній в Єрусалим відзначається 12 квітня.
Головною традицією є освячення гілочок верби, які приносять додому після ранкової служби в церкві. Таким чином вони захищають своє житло від злиднів, нещасть і зберігають благополуччя в родині. У 2020 році через карантин в Україні служби транслюватимуть онлайн.
Також освяченими прутиками злегка б'ють один одного зі словами: "Не я б'ю –верба б'є! Верба хлест – б'є до сліз!". Вважається, що ці удари захищають від пристріту і псування.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
До того ж, вербні бруньки вважаються талісманом, які можуть додати чоловікам силу, а жінкам лікують безпліддя. У відварі вербових бруньок купали маленьких дітей, щоб зняти жар.
Що потрібно зробити?
Так, Вербна неділя вважається сімейним святом. Обов'язково потрібно освятити гілочки верби, які треба зірвати рано-вранці, до сходу сонця. Освячені гілочки ставлять у будинку біля ікон і зберігають цілий рік.
Вербна неділя випадає на період Великого посту, тому всі страви на столі повинні відповідати. Однак можна додати рибні страви, червоне вино та спекти печиво з пісного тіста.
Також у цей день можна пересаджувати кімнатні рослини, які будуть добре рости та приносити фінансове благополуччя.
Що заборонено робити?
Не можна виконувати фізичну роботу, шити, в'язати, вишивати, займатися прибиранням і пранням, готувати. Також не можна сваритися і відмовляти у проханні.
Більше того, заборонено розчісувати волосся. Напередодні свята потрібно розчесати волосся та кілька волосинок опустити у воду, щоб позбутися від головних болів. На свято цією водою полити вербу і вимовити: "Вода, лийся на землю разом з головним болем".
Не можна влаштовувати великі святкування і гуляння, а також відвідувати розважальні заклади.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, що в Україні немає заборони на відвідування кладовищ у поминальні дні, незважаючи на карантин.
Як повідомляв портал "Знай.ua", для читачів підготували пару рецептів великодніх виробів.
Також "Знай.ua" писав, як правильно зустріти Вербна неділя "ізоляції".