Міжнародна група вчених, яка працює в Університеті Уоріка та Британської антарктичної служби, зробила сенсаційне відкриття. Так, фахівці вважають, що раз на три роки відбувається сильна сонячна або як її ще називають, геомагнітна буря, що здатна зламати техніку. Раніше вважалося, що сонячні бурі не приносять шкоди Землі і техніці.
Про це стало відомо завдяки опублікованому дослідженню у журналі Geophysical Research Letters.
У новому дослідженні говориться, що раз у 25 років відбувається справжній сонячний шторм, який здатний не просто порушити роботу електрообладнання, але порушити роботу супутників. Сонячні бурі здатні завдати серйозної шкоди електронному устаткування. Вони можуть порушити роботу обладнання зв'язку, авіаційне обладнання, електричні мережі і супутники. Сонячні бурі і шторми, які також називають геомагнітними бурями, викликаються збуреннями на Сонці, які посилають заряджені частинки до космосу. Коли ці частинки стикаються з магнітосферою Землі, це викликає бурю.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Найвідомішим і найсильнішим геомагнітним штормом стала буря в Каррінгтоні в 1859 році. Цей шторм порушив роботу телеграфних систем в різних частинах світу, викликав пожежі, і навіть призвів до того, що оператори телеграфу зазнали колосальних збитків. За останні 150 років відбулося понад 42 сильні магнітні бурі, в середньому один раз на три роки, суперштормів було шість, в середньому один раз на 25 років.
Нагадаємо, магнітні бурі у лютому: як захиститися і коли будуть.
Як повідомляв Знай.uа безсоння, головні болі і скачки тиску: коли найпотужніший метеоудар обрушиться на Землю.
Знай.uа писав, після місячного затемнення українців накриє потужна магнітна буря: чорні "мушки" перед очима і занепад сил.