Науковці Університету в Швеції з'ясували, що найбільший метеоритний кратер в Європі, ударна структура Сільян, є середовищем існування невідомих мікроорганізмів. Дослідники вважають, що ударні кратери можуть бути місцем проживання організмів і на інших планетах. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.
Дослідники вивчили тріщинуваті породи на великій глибині під кратером, і виявили в них кристали карбонату кальцію і сульфідів. Аналіз хімічного складу показав, що мінерали виникли в результаті мікробної активності. Стародавні мікроорганізми виділяли і поглинали метан, а також відновлювали сульфати в сульфіди.
Дослідники кажуть, що мінерали виникли між 80 і 22 мільйонами років тому. Це свідчить про тривале існування мікробів, які жили 300 мільйонів років після падіння метеорита. Живі мікроорганізми оселилися в кратері, коли температура розплавлених порід стала оптимальною для виживання.
Величезне місце удару стало стало ідеальним для виживання, адже органічні речовини поширилися територією всього кратера.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Кратеру Сільян вже близько 400 мільйонів років. Знаходиться він на території сучасної Швеції. Його діаметр становить понад 50 кілометрів.
Нагадаємо, розчинився в космосі: апарат NASA безслідно зник на темній стороні Місяця.
Як повідомляв портал Знай.uа, NASA представила два скафандра для місячної місії "Артеміда", в якій візьмуть участь чоловік і жінка.
Також портал Знай.uа писав, що інженер NASA Девід Бернс придумав концепцію двигуна, який дозволяє космічному кораблю досягати 99 відсотків швидкості світла.