Хибне уявлення про схожість мов викликано тим, що російська широко поширений в Україні. І хоча українці в основному знають обидві мови, вони дуже відрізняються

Про це розповів з докладним поясненням на своєму каналі в YouTube Langfocus популярний блогер-лінгвіст Поль Йоргенсен.

Блогер зазначає: помилкове уявлення про те, що мови майже однакові, могло з'явитися через те, що російська широко поширений в Україні. І хоча українці в основному знають обидві мови, вони дуже відрізняються.

Йоргенсен зазначив, що в Україні також поширений суржик, який може прати відмінності між двома мовами.

Він пояснює історичне походження слов'янських мов від стародавнього мови Київської Русі і відзначає, що подальша історія монгольських впливів на російську і вплив Великого князівства Литовського на український і білоруський визначила їх різні траєкторії розвитку.

"Подивимося на лексику: російська та українська лексично споріднені на 62%. Мене особисто здивувало, наскільки мала ця цифра. Адже лексичне спорідненість з польським, словацьким та білоруською мовами в українського вище, ніж з російською", - пояснює автор.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."

Показати ще

Так, український має 70% спільнокореневих слів з польським, 66% зі словацькою та 84% лексичного спорідненості з білоруським.

протягом 17 хвилин Йоргенсен на конкретних прикладах пояснює лексичні, фонетичні, граматичні спорідненості та відмінності між українською та російською мовами.

"Я переконаний: сьогодні ви побачили, що російська та українська - дуже тісно пов'язані мови, які мають багато сродностей, однак і багато відмінностей. Деякі з них незначні, а деякі - істотні", - підсумовує Йоргенсен.

Нагадаємо, Волкер розкрив плани США на Україну, "доведеться домовлятися".


Як повідомляв раніше Знай.uа, цього не міг не бачити хіба що сліпий.


Також Знай.uа писав про те, що розумні телевізори знову в моді.