Команда вчених з університету Брістоля і Цюріхського університету повідомила про можливе швидке вимирання дельфінів через зміни клімату. Дослідження опубліковане в журналі під назвою Current Biology, як повідомляється на сайті Брістольського університету.
Фахівці вивчили вплив потепління 2011 року на репродукцію дельфінів, яке накрило західну частину Австралії. Їм вдалося з'ясувати, що підвищення температури в затоці Шарк на 4 градуси за Цельсієм стало причиною загибелі значної частини морських водоростей. Вони є основою місцевої екосистеми, тому це значно вплинуло на всіх жителів затоки.
У зв'язку з цим після 2011 року рівень виживаності ссавців знизився на 12 відсотків. Разом з цим знизилася народжуваність дельфінів. Крім того, вчені зафіксували підвищення смертності серед новонароджених і більш пізнє настання статевозрілості.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Разом з цим дельфіни, які добувають їжу на глибині, не настільки сильно постраждали через глобальне потепління, як інші. Учені повідомили, що нові дослідження дали нові приводи для занепокоєння, оскільки в довгостроковій перспективі підвищення температури може стати причиною повного вимирання китоподібних.
Читайте також: дослідники стверджують, що глобальні температури в 2018 році стали більшими на 1°C, ніж у доіндустріальну епоху
Раніше повідомлялося: канадські вчені з'ясували, що опріснювальні заводи по всій земній кулі виробляють більше токсичних відходів, ніж прісної води. Це сприяє появі мертвих зон, величезних ділянок позбавленої кисню води, в яких не живуть живі організми, такі як риби і водорості
Як повідомляв Знай.uа, мандрівник у часі розповів про долю землян через 10 років
Знай.uа писав про погоду на 2019 рік, в Україні переплутаются пори року, пристосуватися майже неможливо