Помилуватися унікальним творінням природи пощастило групі туристів, які відпочивали в африканському заповіднику.
Незвичайний білий жираф вийшов до туристів в одному з африканських парків. Мандрівники дістали камери і на свій подив побачили ще одного сніжно-білого жирафа, точніше жирафенятко. Ці тварини дійсно унікальні!
Кадри чарівних жирафів були зняті в комуні Ishaqbini Hirola Conservancy в Кенії. Такі комуни — це території, де намагаються зберегти (законсервувати) разом і куточки природи з їх мешканцями, і уклад життя місцевих жителів, як єдине ціле.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Дивну ситуацію пояснили підоспілі рейнджери. Виявляється, ці жирафи зовсім не альбіноси. Обидві тварини, самка і дитинча, мають вроджене генетичне захворювання, що не дає клітинам шкіри виробляти темний пігмент.
Вперше про цих жираф стало відомо в червні цього року, коли їх фото з'явилося на сторінці в Facebook цієї самої комуни.
Вчені Кенії вже давно стежать за цією незвичайною парочкою.
Найперша згадка про білого жирафу в дикій природі з'явилося в січні 2016 року в Національному парку Тарангир, Танзанія, а другий — в березні 2016 року в заповіднику Ішакбіні, округ Гарісса, Кенія, пише Daily Mail.
Як заявляють зоологи, унікальні жирафи страждають від генетичного розладу, званого лейкізм - мутації, викликає часткову втрату пігментації зовнішнього покриву у тварин.
Лейкізм у дикій природі явище досить рідкісне. У національному парку Тарангіре за весь час було помічено лише кілька таких тварин.
Іноді лейкізм помилково приймається за альбінізм, але, на відміну від альбінізму, при якому клітини-меланоцити не здатні синтезувати меланін, при лейкізмі пігментні клітини відсутні взагалі.
Одним з найбільш явних відмінностей лейкізма і альбінізму є пігментація очей. У альбіносів спостерігається відсутність пігментації райдужної оболонки, тоді як очі особин з лейкізмом нормально пофарбовані.
Як повідомляв портал "Знай.uа", аномалія буває красивою і привабливою. Ви зможете переконатися в цьому, завдяки 25 фотографій тварин-альбіносів, які заворожують своїм зовнішнім виглядом.