Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн, а діючий тариф навіть не покриває навіть вартість доставки струму від електростанцій до кінцевого споживача.

Про це під час брифінгу повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко.

«Постачальники купують електроенергію для населення за ринковою ціною, продаючи населенню собі в збиток. Збиток - 65-70 млрд грн», - сказав він.

За його словами, сьогодні населення платить за електроенергію 1 коп./кВт.час.

«На сьогоднішній день, побутовий споживач платить за електроенергію виробнику 1 копійку. В грудні тариф НЕК «Укренерго» з 24 стає 31 коп./кВт.год, відповідно, доставка електроенергії для всіх споживачів, в тому числі побутових, зростає на 7 коп./кВт.год, що робить планово збитковою діяльність навіть при купівлі електроенергії за 1 копійку. Це все не може довго працювати при такій моделі», - сказав в. о. міністра.

Популярні новини зараз

Донька київської судді заступилася за Басту, пояснивши, чий Крим: "Не наш, змиріться, про*бали"

Єрусалимський Патріарх дав оцінку ідеї святкувати Великдень разом з католиками

Гросу, Сумська, Цибульська і Зібров зізналися, на що йдуть заради зіркової зовнішності

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Показати ще

З нового року лише вартість транспортування електроенергії для населення в середньому по країні складатиме 1,37 грн/кВт.год, а середньозважена вартість кВт.год, яку сплачує споживач – 1,03 грн/кВт.год.

«Тому безумовно підходи до формування тарифу будуть змінені, але дата, графі, обсяг це ще предмет дискусій для пошуку максимально збалансованого рішення», - додав Бойко.

Бойко зазначив, що на сьогодні середня ринкова ціна на електроенергію становить 1,4 грн/кВт.год. З 1 січня вартість доставки зросте до 1,37 грн/кВт.год, таким чином повна оціночна ринкова вартість електроенергії буде становити 2,77 грн/кВт.год, при цьому середній тариф для населення по Україні становить 1,04 грн/кВт.год.